Pomysły
Kreatywne pomysły, do których trzeba wrócić kiedy będę miał więcej umiejętności w programowaniu
W tym miejscu zamierzam zapisywać pomysły na programy lub strony, jakie mi przyszły do głowy podczas nauki podstaw, programowania webowego

1. Pomysł na stronę internetową
Moja strona miałaby służyć początkującym programistom w łapaniu ruchu na stronie, coś w stylu GitHub lub podobnych stron internetowych poświęconych youtuberom (najprawdopodobniej już ktoś stworzył taką stronę). Pomysł polega na tym, by początkujący programiści odwiedzali strony innych początkujących programistów, dzięki czemu dostawaliby punkty, które by się przeliczały na wejścia na ich własną stronę internetową. W sensie: im więcej stron odwiedzisz i spędzisz na nich czasu, tym więcej osób odwiedzi twoją stronę i spędzi na niej czas.

2. Znajdź 10 różnic na tym obrazku
To pomysł na grę, w której musisz znaleźć 10 różnic na dwóch identycznych obrazkach, ale zabawa nie kończy się na braku odpowiedzi. Obrazki byłyby podzielone na część (trochę jakby na zdjęcie byłaby nałożona siatka) w odpowiedziach zaznaczałoby się, w którym z tych kwadratów obrazek różni się od drugiego, mimo że obrazki są takie same. Sztuczka polegałaby na tym, że w kodzie źródłowym strony poszczególne kafelki obrazka byłyby inaczej oprogramowane od innych w jednych byłaby użyta funkcja chexbox a w innych png zamiast jpg.

3.Chamski bonus na końcu strony liczby
Na końcu strony Blog/liczby chciałbym dodać tekst gratulujący wytrfałości i w ramach nagrody za poświęcony czas, na sam koniec, pokazać ukryty gag na stronie, który mógłby odkryć klikając na poniższy czerwony kwadrat i przeciągając kursor ciągle trzymając lewy przycisk myszy do kwadratu niebieskiego, ta czynność zaznaczyłaby ukryty tekst o tym samym kolorze co tło o treści chuj ci w dupe.

4.Gra Strateg
Pomysł na typowo ekonomiczną grę komputerową w której zadaniem gracza było by poprowadzenie państwa bez ingerencji w gospodarkę, a jedynie za pomocą: ustaw, reford, podatkom. Gracz mógł obrać drogę autokratycznej komunistycznej republiki, z silnie kierowaną gospodarką lub też wolnorynkowego otwartego na innowację państwa szanującego prawo demokratyczne, każda z ścieżek wyboru gracza wwiązała by się z różnymi zaletami i minusami w każdej formie występowałyby zagrożenie i okazję i najważniejsze sukces danego ustroju w dużej mierze byłby uwarunkowany wyborem gropolitycznej lokalizacjii państwa na arenie między narodowej na ten przykład duży kraj rosja lepiej jest zażądzać autokratycznie trzymając w ryzach rozległe tereny i niepozwalając im odłączyć się od państwa natomiast miejsze państwa w bezpieczny otoczenie gospodarczo politycznym lepiej radziłyby sobie w przy wyborze ustrojów bardziej wolnorynkowych. Gra w zamierzeniu miała by korzystać z faktycznych modeli ekonomicznych, i gracz sam mógłby dzięki temu odpowiedzieć sobie na pytanie jak to by było gdyby sprawował władzę wykonawczą w swoim własnym kraju.

5.Strona o The Office
Już coś podobnego powstało, ale ja chciałbym trochę rozszerzyć ten pomosł otóż, to byłaby strona poświęcona tylko iwyłącznie the office, na której można by sprawdzić nie tylko podstawowe informacje o aktorach, ale i również o ilości wystąpień ich na ekranie, ile czasu antenowego poświęcono danej postaci, jakie ma zainteresowania i co lubi. I teraz najlepsze wszysko miało by działać na algorytmach które by analizowały odcinki the office i scenariusz, i na ich podstawie wycinałby ścieżki dialogu w których dana postać, wspomniała o swoich zainteresowaniach i w którym odcinku, oraz w której minucie odcinkach, co by zaoszdzędziło czasu przy szukania pojedynczej sceny, która nas interesuje.

5.Menadżer programisty
Strona internetowa na, której po zarejstrowaniu i po opłaceniu subskrypcji i umieszczeniu swojego portfolio i CV, programista, od czasu do czasu dostawałby by informację o możliwości pujścia na rozmowę kwalifikacjną lub sugestie nad jakimi nowymi umiejętnościami programistycznymi powinnien popracować by zainteresować sobą lepsze biura informatyczne. Przy droższych subskrypcja można by danemu programiście zaoferować prywatnego menadżera, który tak jak menadżer muzyka dbałby o dobre oferty dla niego i o niewypalenie zawodowe, menadżerzy projektów tworzyli by dla programistów pisemne prośby o podwyżkę dla programistów wraz z uzasadnieniem, dlaczego taka podwyżka programiście się należy.

5.Menadżer programisty
Strona internetowa zbierająca fanów programowania, przy projektach stron internetowych tworzonych fanowsko, można by ją rozszerzyć o fanowskie modyfikacje do gier, lub ogólnie o fanowskie gry. Każdy z urzytkowników strony, mógłby, na nią wejść zarejestrować się i poszukać projektu, który by go zainteresował. Dzięki zaangażowaniu się w taki projekt non profit, mógłby zebrać zupełnie nowe doświadczenie, mógłby współtworzyć społeczność twurców i wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami, z osobami o tych samym zainteresowaniach.